TENZA cast
Tlakové lití zinku

O společnosti

TENZA cast, a.s. působí v oboru slévárenství od roku 2004, kdy ve svém závodě v Adamově navázala na téměř čtyřicetiletou tradici výroby zinkových odlitků. V průběhu dalších let se díky vytvoření potřebného zázemí a výrazným investicím podařilo zásadním způsobem rozšířit stávající provoz a doplnit výrobu o nové progresivní technologie. Slévárna se tak postupně vyprofilovala jako největší výrobce zinkových odlitků v České republice.

TENZA cast, a.s. dnes ve svých dvou výrobních závodech zaměstnává ve třísměnném provozu sto padesát pracovníků, kteří ročně zpracují na 29 moderních licích automatech více než 3000 tun zinkové slitiny. Vyrobené odlitky nacházejí svá uplatnění v různých průmyslových oborech. Převážná část směřuje do automobilového průmyslu, dále do průmyslu elektrotechnického a stále významnější podíl postupně zaujímá produkce odlitků pro nábytkářství.

TENZA cast, a.s. svým zákazníkům nabízí komplexní služby od návrhu designu odlitku, prototypování, návrhu materiálu, konstrukce a výroby formy až po sériové dodávky odlitků. Současně nabízí i další služby jako jsou například mold flow analýzy forem, povrchové úpravy, obrábění odlitků a jejich montáž.